Gantry Tip Boşaltıcılar

Gantry (Kule) tip boşaltıcı ve sarıcılar oldukça kuvvetli bir yapıya sahiptir. 1000 mm makara flanş çapından 5000 mm flanş çapına, dolu makara ağırlığında 30000 kg'ye kadar değişik standart boylarda üretilmektedir.

Makaralar özel puntaların arasına alınmaktadır. Makara kaldıma ve indirme işlemleri redüktörlü motorlar ile yapılmaktadır. Puntalar birbirinden ayrı olarak tekli şekilde hareket edebilmektedir ve bu sayade makara yükleme ve indirme işlemleri çok daha kolay ve daha az işgücü ile yapılabilmektedir.

Boşaltıcı olarak kullanıldığında hattın merkezine kablo/tel boşaltma yapmaktadır. Sarıcı olarak kullanığında travers işlemi makine üzerine yerleştirilen özel üniteile yapılmaktadır veya makine önüne yerleştirilen yönlendirici vasıtası ile yapılabilmektedir.

Makine komple hat konfigürasyonu içerisinde kullanıldığında kablo çap bilgisini ana makineden alarak travers adımlarını otomatik olarak hesaplayabilmektedir.

Sarıcılıarda çekme kuvveti ve hızı tork kontrolü ile yapılmaktadır. Hız kontrol modunda çalıştırmak için opsiyonel özel dancer ünitesi gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen satış departmanımızla iletişim kurunuz....