Kapistanlar

Firmamız 2 ana tip çekici Kapistan üretmektedir:

KP Serisi
MT Serisi
KP Serisi Kapistanlar

Tek veya çift kasnaklı olarak üretilmektedir. Çift kasnaklı olan kapistanlarda kasnaklardan bir tanesi tahrikli bir tanesi avare olarak üretilmektedir. Üretilecek kablonun tipine göre kasnaklar eksenden kaçık olarak (daha az yer kaplamaktadır) veya aynı eksende yerleşik olarak üretilmektedir. Standart kapistanlar ile 20 mm'ye kadar kablolar çekilebilmektedir. Genellikle hat hızı azami 400 m/dakika'ya kadar kullanılmaktadır.

Opsiyonlar:

Kayışlı baskı sistemi
MT Serisi Kapistanlar

MT Serisi kapistanlar yüksek üretim hızlarında kablonun hat boyunda çekilmesini sağlarken aktif soğutma uzunluğunun daha fazla yer kaplamadan yapılmasına olanak sağlar. Kapistan ana gövdesi paslanmaz çelik malzemeden ve aksamları suya dayanıklı olarak üretilmektedir. Kapistan içerisinde bulunan su püskürtme sistemi ile kablonun soğutulması işleminin devam ettirilmesini sağlar. Böylece yüksek hızlı üretim hatlarında daha kısa soğutma havuzları ile yerden tasarruf ettirir. Kapistan içerisinde 80 m'ye kadar soğutma kapasitesi sağlanabilmektedir. Hat hızları 1800 m/dakika'ya kadar çıkabilmektedir. Azami kablo çapı 20 mm'dir.

Ünitenin kapağı pnömatik piston ile açılıp kapatılmaktadır. Kapak üzerinde içerisindeki kablonun görülmesine olanak sağlayan 2 adet pencere bulunmaktadır. Böylece üretim esnasında

Opsiyonlar:

Kapasitans Haznesi
Hava Tankı