Portal Tip Sarıcı (TTU Serisi)

Makaralar puntaların arasına yerleştirilir.

Aşağıda listesi verilmiş olan standart sarıcılarımız, kolon tipinde yine aşağıda bilgileri tabloda verilmiş makara ölçülerine uygun olarak üretilmektedir.

Puntalar motorlar ile açılıp kapanmaktadırlar. Puntaları kaldırma ve indirme işlemler redüktörlü motorlar ile yapılmaktadır.

Çekme gücü ve hızı tork kontrollüdür. Makine modüler dizaynı sayesinde değişik sarma işlemleri için gerekli adaptasyonları kolayca yapabilecek kabiliyettedir.

Kolon Tip Portal Sarıcılar monte edildikleri raylar üzerinde sağa ve sola sola hareket edebecek şekilde üretilmektedirler.

Ana motor sabit tork modunda veya opsiyonel olarak dancer ya da akümülatör ünitesinden alınacak referans bilgisi ile hız kontol modunda çalıştırılabilmektedir. Makaralar açılabilir puntalar arasına sabilenirler. Hareket ayarlanabilir tork limitleyici üniteli AC motor ile sağlanmaktadır.

Travers mekanizması: Travers hızı operasyon sırasında pozisyon-kontrolü ile adımlar halinde ayarlanabilmektedir. Hattan alınacak bilgi ile çap bilgisi otoamatik olarak değerlendirilerek traver işlemi daha düzgün ve yakın olarak yapılabilmektedir ancak bunun için makinenin monte edileceği hattın gerekli alt yapıya sahip olması gereklidir. Aynı zamanda operatör manuel olarak da hassas travers kontrolü yapabilmektedir.