Manüel Hidrolik El Pompası

Genel Tanım
910 Serisi çift etkili el pompaları üzerinde bulunan tahliye vanası ile birincil, yedek ve acil durumlarda hidrolik güç sağlamaktadır. 910 Serisi el pompaları üzerinde bulunan tahliye kartuşu vasıtasıyla pompanın aşırı yüke gelmesi durumunda pompanın düzgün ve hızlı bir şekilde boşaltılmasını sağlamaktadır. El pompası herhangi bir elektrik veya mekanik güç kaynağına ihtiyaç duymadığından hidrolik güç gerektiren her türlü yerde herhangi bir zaman istendiğinde kullanılabilir. Herhangi bir pozisyonda bağlanabilir.

Kullanım
Piston Hareketi — A Yönünde
C1 odacığı hidrolik sıvıyı GİRİŞ (INLET) yönünden içeri çekerken, C2 odacığı sıvıyı ÇIKIŞ (OUTLET) yönünden dışarı göndermektedir.

Piston Hareketi — B Yönünde
C1 odacığındaki hacim C2 odacığına aktarılır. C2 odacığında tutulan hacim C1 odacığında tutulan hacmin yarısı kadar olduğundan, C2 odacığında bulunan hacmin yarısı ÇIKIŞ portundan dışarı verilir.

Özellikler
• Hafif ve çift etkili el pompasında her döngü için çift kol vuruşu gerekmektedir.
• Tahliye valfi kartuşu herhangi bir devreyi basınçtan koruyacak şekilde tasarlanmış ayarlanabilen güvenilir, kanıtlanmış bir parçadır.
• Yardımcı hidrolik gücün gerektiği her türlü uygulama için uzun bakım gerektirmeyen servis sağlar.

NSN Kodu 4320-01-513-1986
Önemli Not: 910 Serisi el pompasının değişik tipleri bulunmaktadır. Bu nedenle malzeme tiplerinde ve bağlantılarda değişiklik yapılabilmektedir.