Sünger ve Keçe Makineleri - Savsan Makina A.Ş.

Sünger ve Keçe Makineleri

Manüel Sünger Dik Kesim Makinesi

Sünger bloklarının operatör tarafından dik olarak kesilmesini sağlayan makinedir. Sünger bloğu operatör tarafından istenilen kalınlıklarda dilimlenmektedir.
Makine bıçağı çift taraflı olarak çift motorlu sistem ile gerekli olduğunda bilenebilmektedir. Böylece bıçak keskinliği korunmaktadır.
Bıçağın çift taraflı olarak keskin olması sayesinde hem ileri hem de geri doğru hareketlerin ikisinde de sünger kesilebilmektedir. Böylece üretim kapasitesi artmaktadır.
Motorlu bıçak kılavuz ünitesi sayesinde bıçak sünger bloğunun yüksekliğine uygun olarak kılavuzlanmakta ve böylece bloğun düzgün kesilmesi sağlanmaktadır.
Tabla operatör yardımıyla hareket etmektedir.
Makine üzerinde güvenlik için gerekli sensorlar ve acil stop düğmesi bulunmaktadır.

Keçe Kenar Kesim Ünitesi

Keçe üretim hattında üretilen keçenin kenarlarının düzgün şekilde istenilen bant genişliğinde kesilmesini sağlayan ünitedir.
İstenilen ölçüye uygun olarak bıçaklar her iki tarafta belirli bir mesafe hareket ettirilebilmektedir.
Bıçaklar ve bıçakların rulo üzerinde bastığı yüzeyler özel alaşımlı sertleştirilmiş bıçak çeliğinden üretilmektedir. Böylece malzemeler ve baskı yüzeyleri uzun süre çalışabilmektedir. Bıçaklar bilenebilmekte ve baskı yüzeyleri de taşlanarak çok uzun çalışma ömrüne sahip olmaktadır.
Bıçakların baskı gücü pnömatik pistonlar ile ayarlanmaktadır ve istendiğinde bıçaklar yukarı kaldırılarak devre dışarı bırakılmaktadır.
Bıçakların altında bulunan boru hat hızına uygun olarak motor ile döndülmektedir. Böylece keçenin düzgün kesilmesi ve hat üzerinde hareket etmesi sağlanmaktadır.

Makine ve Servis Talepleriniz


Firmamız ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarımlar yaparak üretim yapabilmektedir. Makine ve servis talepleriniz için bize yazın, satış temsilcilerimiz en kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş yapacaklardır.