Gantry Tip Sarıcılar - Savsan Makina A.Ş.

Gantry Tip Sarıcılar

Gantry (Köprü) Tip Sarıcılar

Gantry (Kule) tip sarıcılar oldukça kuvvetli bir yapıya sahiptir. 1000 mm makara flanş çapından 50000 mm flanş çapına, dolu makara ağırlığında 30000 kg'ye kadar değişik standart boylarda üretilmektedir.
Makaralar özel puntaların arasına alınmaktadır. Makara kaldırma ve indirme işlemleri redüktörlü motorlar ile yapılmaktadır. Puntalar birbirinden ayrı olarak tekli şekilde hareket edebilmektedir ve bu sayede makara yükleme ve indirme işlemleri çok daha kolay ve daha az işgücü ile yapılabilmektedir. Travers işlemi makine üzerine yerleştirilen özel üniteler ile veya makine önüne yerleştirilen yönlendirici vasıtası ile yapılmaktadır.
Makine komple hat konfigürasyonu içerisinde kullanıldığında kablo çap bilgisini ana makineden alarak travers adımlarını otomatik olarak hesaplayabilmektedir.
Sarım işlemi tork kontrolü modu (çekme kuvveti) veya hız kontrol modu ile yapılmaktadır. Hız kontrol modunda çalıştırmak için opsiyonel özel dancer ünitesi gerekmektedir ve belirli çaplara kadar desteklenmektedir.


Opsiyonel Özellikler:
Ünitenin kontrol paneli kumanda kollu olarak verilebilmektedir.
İstenmesi halinde kontrollerin tamamı kontrol paneli üzerine yerleştirilen dokunmatik ekran üzerinden yapılabilmektedir.
Hız kontrol modunda çalıştırmak için dancer veya akümülatör ünitesi gerekmektedir.

Makine ve Servis Talepleriniz


Firmamız ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarımlar yaparak üretim yapabilmektedir. Makine ve servis talepleriniz için bize yazın, satış temsilcilerimiz en kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş yapacaklardır.