Renk Dozajlama Ünitesi

Ekstruder üzerine yerleştirilen bu ünite ile ekstrüzyon malzemesinin renklendirilmesi için kullanılan renk verici plastikler dozajlanmaktadır. Ünite hammadde haznesi, kovan, mil, motor ve sürücüden oluşmaktadır. Müşteri tarafından talep edilmesi durumunda ekstruder bağlantı flanşı ve manüel hız kontrol cihazı da verilebilmektedir. "Savsan" markalı ekstruderlerde kullanılmak istenmesi durumunda otomatik ve manüel olarak değişik hız kontrol sistemleri ve yazılımları müşterilerimizin taleplerine göre adapte edilebilmektedir.
Standart Renk Dozajlama Üniteleri 70 - 7000 g./saat (dozajlama aralığı mil ve kovan ebatlarına göre değişebilmektedir) dozajlayabilmektedir. Değişik 3 tip mil ve kovan ebadı bulunmaktadır.
Renkler arasında hızlı geçiş yapabilmek için ikili olarak da ekstruderlere monte edilebilmektedir. Ünitelerden birisi çalışırken diğeri başka bir renge geçiş için temizlenerek hazırlanabilmektedir.
Daha hassas dozajlama ihtiyaçlarınız ve motor sıkıştı, vb. alarm bilgi ihtiyaçlarınız için ünite servo motorlu olarak da üretilebilmekedir (opsiyon).

Katalizör Dozajlama Ünitesi

Standart ünite ile 2 - 20 kg/saat dozajlanabilmektedir (Mil ve kovan ebadına göre aralıklar değişmektedir). XLPE malzemelerin çapraz bağlı yapısının oluşması için gerekli katalizörü ekstrudere dozajlayan ünitedir. Ünite hammadde haznesi, mil, kovan, sürücü ve motordan oluşmaktadır. Talep edilmesi durumunda ektrudere bağlanması için gerekli flanş ile de teslim edilebilmektedir. Hız kontrolü için otomatik ve manüel olarak değişik yöntemler bulunmaktadır. "Savsan" marka ekstruderlere bağlanması durumunda gerekli yazılım da verilmektedir.
Ünite renk dozajlama ünitesi bağlantı flanşına monte edilebilmektedir. Bir flanşa en fazla 4 adet ünite bağlanmaktadır.

Makine ve Servis Talepleriniz


Firmamız ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarımlar yaparak üretim yapabilmektedir. Makine ve servis talepleriniz için bize yazın, satış temsilcilerimiz en kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş yapacaklardır.