Flyer Boşaltıcı - Savsan Makina A.Ş.

Flyer Boşaltıcı

Flyer Boşaltıcı (Sputnik Tip)

Makara üzerinde bulunan bakır telin/izoleli kablonun hatta boşaltılan ünitedir. Ünite tekli veya ikili (dual) birleşik gövdeli olarak üretilebilmektedir.
İkili sistemin dual flyer tip boşaltıcılar tam otomatik üretim hatlarının küçük kesit iletken veya kablo boşaltma işleminin kesintisiz olarak yapılmasını sağlamak için kullanılırlar.
Kablo / tel / iletken bir makaradan boşalırken makaranın bitiş ucu bir çalışan tarafından diğer makaranın başlangıcına kaynaklanır. Bu sayede makara bittiğinde hat durmadan veya herhangi bir yavaşlamaya gerek kalmadan diğer makaranın boşalmaya başlaması sağlanır. Böylece otomatik olarak makaralar arası değişim yapılmış olur.
Bu tip boşaltıcılar azami tek telli 4 mm iletken çaplarına kadar kullanılabilmektedir, daha büyük çaplardaki iletkenler için uygun değildirler.
Çok telli iletkenler 4 mm çapa kadar motorlu, yön seçimli ve döner tepsili modellerde boşaltılabilmektedir. Çok telli iletken kullanacak üreticiler için motorlu modeli tavsiye etmekteyiz.
Ayrıca Flyer tip boşaltıcılar motorlu veya motorsuz olarak tercih edilebilirler. Motorlu tiplerde boşaltma hızları diğer birçok etkenden etkilenmekle birlikte 800 metre/dakika hızlara çıkabilmektedir. Ayrıca motorlu tip boşaltıcılarda açma yönü talep edilmesi durumunda sağa ve sola olarak değiştirilebilmektedir.
Makara indirme kaldırma işlemi hidrolik bir kol ile yapılabildiği gibi motorlu olarak da tercih edilebilmektedir.

Opsiyonlar

Dresaj:Boşaltıcı ünitenin çıkışına boşaltılan doğrultularak düzeltilmesi için yerleştirilen ünitedir.
Manyetik Gerginlik:Boşaltılan telin ekstrüzyon kafasına istenilen gerginlikte girmesini sağlayan gerginlik ayarlama ünitesidir.

Makine ve Servis Talepleriniz


Firmamız ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarımlar yaparak üretim yapabilmektedir. Makine ve servis talepleriniz için bize yazın, satış temsilcilerimiz en kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş yapacaklardır.