Fiber Optik Hatları - Savsan Makina A.Ş.

Fiber Optik Hatları

Fiber Optik Tüp Hatları

(Secondary Coating Line)
Hat konfigürasyonunda yapılan küçük revizyonlar ile loose tüpler, mikro tüpler, mini demetler, jelsiz tüpler ve benzerleri için çok yönlü üretim bir üretim hattıdır. İkincil kaplama hatlarımız tek katman, çift katman, jel dolgulu ve jelsiz tüp üretimi için tasarlanmıştır.
Opsiyonel olarak ilave edilebilen büzüşme ve çap ölçüm cihazları ile hat boyunca üretimi yapılan kablonun sürekli kontrolü sağlanmaktadır.
Üretimi yapılan kablonun ve fiberlerin en kaliteli ve verimli olarak üretilebilmesi için hat boyunca hassas çekiş kontrol sistemleri bulunmaktadır.
Yarı otomatik ikili geçişli sarıcı ile hat durmadan veya herhangi bir hız kaybına uğramadan makara değişimi yapılmaktadır.
Hat ile 2-24 fiber 1 - 4 mm çap aralığında ürünler üretilebilmektedir.
Hat hızı 500 metre/dakika'ya kadar çıkabilmektedir.
Malzeme PBT ve PP kullanılmaktadır.

Fiber Optik SZ Büküm Hattı

Büküm Hattı ile bina içi ve dışı uygulamalar için çoklu fiber SZ büküm işlemi gerçekleştirmektedir. Dış kılıf işlemi öncesi kablonun çekirdek yapısı oluşturulmaktadır.
Jelli veya Kuru olarak üretim yapılabilmektedir. Final ürünün tipine ve ihtiyaçlarına göre çapraz ip atıcı, bant atıcı, şişen bant atma, vb. alt üniteler eklenebilmektedir.
Hat ile 2-24 fiber 9 mm çapa kadar ürünler üretilebilmektedir.
Kablo büküm adımları 80 cm ile 150 cm arasıda ayarlanabilmektedir. Hat hızı kablo büküm aralığı 80 cm iken 40 metre/dakika olmaktadır.

Fiber Optik Dış Kılıf Hattı

Havai hat, yeraltı ve kanal içi kullanılacak kabloların üretiminde kullanılmaktadır. Hat hızına senkron olarak ekstrüzyon hızı otomatik olarak ayarlanabilmektedir. Böylece dış çep, et kalınlığı, stabil çalışma ve böylece yüksek verim elde edilebilmektedir.
Üretilecek nihai ürünün türüne ve özelliklerine göre hatta korugasyon, çelik tel açıcı, jel basma, ip atıcı, vb. opsiyon üniteler eklenebilmektedir.
Dış kılıf malzemesi olarak PE, PA, PVC, LZOH malzemeleri kullanılabilmektedir.
Hat hızı 200 metre/dakikaya kadar çıkabilmektedir.

Hat ve Makina Talepleriniz


Firmamız ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarımlar yaparak üretim yapabilmektedir. Hat ve makina talepleriniz ve sorularılarınız için bize yazın, satış temsilcilerimiz en kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş yapacaklardır.